Blogi

Tootmise etiketilahendus NICELABEL

NiceLabel Logo NICELABEL on etikettide kujundustarkvara. Erinevateks markeerimisvajadusteks sobivad etiketid on saadaval nii eeltrükituna, kui ka tühjana, kuhu saate ise vastavalt vajadusele informatsiooni peale trükkida kasutades NICELABEL tarkvara.
NICELABEL  võimaldab luua täielikult automaatse süsteemi toodete etiketeerimiseks ja võimaldab liidestaust erienvate ERP lahendustega või sidumist MS EXCEL, MS ACCESS tabelitega mugavaks trükkimiseks. 

Loe lähemalt

Ettevõtte tootmise it-süsteemide kaardistamine ja -hooldus

ITHOOLDUS tootmisseadmete hooldusKonkurents ettevõtete vahel on suur. Iga ettevõte soovib oma turundustegevuse tulemusena tarbijale silma paista ning müüa rohkem oma tooteid ja teenuseid. Seda kõike tehes soovitakse olla oma konkurentidest parem ning edukam. Selleks, et olla edukas tuleb jääda kahe jalaga maa peale ja luua seoseid potentsiaalse kliendi peas. 

Ettevõtjate jaoks kõige olulisemaks investeeringuks on tootmisseadmete ja taristu uuendamine.

Arenev tehnoloogia tööstusseadmetes on aga üha tundlikum ning isegi standardite piires lubatud elektrivõrgu häired tekitavad tundlikemates tööstusseadmetes probleeme. Lühikese ja normi piiresse jääva pingekõikumise tõttu võib näiteks jääda seisma trükimasin või peatuda juustutootmine.

Tagamaks tõhusa tootmisprotsessi peavad tehnilise personali töötajad võimaldama seadmetel töötada sujuvalt ja tõrgeteta. Selle saavutamiseks tuleb sobival ajal rakendada hästi läbi mõeldud ja väärtust lisavaid hooldustegevusi ning kaasat tööstuse it-süsteemide hooldamisse ka it-spetsialiste.

Küberturvalisuse teema muutub ettevõtete jaoks aina aktuaalsemaks, kuna pahavara muutub järjest kurjemaks ja selle vastu võitlemine üha raskemaks. Kui ettevõttes on lisaks traditsioonilistele IT-seadmetele ka tootmis- või tööstusseadmeid, on vaja turvata ka neid.

Hea turvalahendus peab tagama võimalikult kõrgel tasemel ründe ennetamise. Kui aga juhtub halvim ja rünnak pääseb perimeetri kaitsest läbi, on vajalik selle mõju kiire analüüs, leviku  kiire ja efektiivne tõkestamine ning võimaliku tekkiva kahju minimeerimine.

Loe lähemalt

Infosüsteemide turvameetmete süsteem ISKE

ITHOOLDUS EESTI ISKEISKE on infosüsteemide kolmeastmeline nö. etalonturbe süsteem, mille eesmärk on tagada infosüsteemides töödeldavatele andmetele piisava tasemega turvalisus.

Süsteem on loodud eelkõige riigi ja kohaliku omavalitsuse andmekogude pidamisel kasutatavatele infosüsteemidele ning nendega seotud infovaradele turvalisuse tagamiseks. ISKEt saavad kasutada ka ettevõtted oma organisatsiooni infoturbe eesmärkide saavutamiseks.

ISKE väljatöötamisel ja arendamisel on aluseks võetud Saksamaa BSI (saksa k. Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik) avaldatav infoturbe standard – IT Baseline Protection Manual (saksa k. IT-Grundschutz).

Turvalisus on üks inimeste põhivajadusi ja seega ka üks ühiskonna põhivajadusi. Eriti just meie globaliseerumise, suureneva mobiilsuse ning tööstusriikide aina suurema infotehnoloogiast ja sidesüsteemidest sõltumise ajastul kerkib turvalisuse vajadus aina enam päevakorda.

Pidevalt muutuvad IT süsteemid ja programmid eeldavad kõigilt asjaosalistelt kõrget eneseinitsiatiivi uute teadmiste omandamiseks, mis süsteemi kompetentseks kasutamiseks vajalikud on. Selleks aga võib jääda lokaalsel tasandil töötaval it-töötajal vajaka. 

Paljudel suurtel institutsioonidel on kirjalikult paika pandud turvakontseptsioon ja juhised vastavate turvameetmete rakendamiseks. Pakume lahendusi turvameetmete väljatöötamiseks, kuna enamikes väikestes ja keskmise suurusega ettevõtetes need aga puuduvad.

Loe lähemalt

Videojälgimissüsteemi MILESTONE ametlik partner

ithooldus eesti milestone ametlik partnerAlates 01.01.2018 oleme MILESTONE videojälgimistarkvara ametlik partner.

Salvestustarkvara Milestone on maailmas üks juhtivamaid IP-põhiste videohalduslahenduste pakkuja. Milestone videohaldustarkvara põhineb avatud platvormil, mis tähendab, et kolmandatel osapooltel on võimalus luua tarkvarale lisamooduleid ja selle kaudu integreerida seda erinevate teiste süsteemidega. Integreeritud videolahendus näitab ühelt poolt pilti ja teisel pool tegevusi, mida saab filtreerida kas konkreetse tegevuse, tegevuste grupi (mida saab ise luua) või eelseadistatud meetrikate abil.  Lisaks eespool kirjeldatule võimaldab Milestone’i videovalve automatiseerida suurt hulka muid toiminguid.

Milestone ei piira kaamerate valikut. Milestone toetab üle 1000 erineva kaamera.  Sellega saab klient valikuvabaduse ning ei pea piirduma ühe tootja kaameravalikuga, toetatud on põhimõtteliselt kõik IP-kaamerad. Kaamera tootjate ning mudelite andmebaasi täiustatakse pidevalt.

Milestone’i tarkvara töötab standardsel IT-riistvaral (Server koos RAID lahendusega) ja Microsoft Windows operatsioonisüsteemil. Kuna ITHOOLDUS EESTI-l on juba eelnevalt suur teadmistepagas serveri- ja arvutivaldkondade hooldusel ja monitoorimisel, siis siin näeme eelist serverlahenduste integreerimisel ja hooldamisel.

Milestone'i kõik lahendused alates versioonidest 9.0 on jälgitavad ka Android või Apple nutiseadmetest.

Loe lähemalt

IP-videovalve komplekt

IThooldus 4kaamera komplektIP-videovalve komplekt on lihtne videovalvelahendus, mis sobib eriti hästi eramajadele. Selle soodne hind, kõrge pildikvaliteet ja mitmekülgsed lisavõimalused on peamised plussid.

KOMPLEKTI HIND 820€

+ lisandub paigaldustöö (hind kehtib tellimisel paigaldusega)

Videovalve on tänapäeva  peamine ohutuse ja turvalisuse tagaja, mis märkimisväärselt suurendab valvatava objekti potentsiaalse kahju ärahoidmise šansse. Videovalvet kasutatakse eelkõige varade kaitseks ning liikumise jälgimiseks ja analüüsimiseks.

Loe lähemalt

Kuidas ehitada ärikeskkonda turvaline ja stabiilne traadita võrguühendus?

IThooldus laohoone pro wifi ciscoTraadita internet ei ole tänapäeval enam mingi uudis. Traadita internet (wifi) teeb elu mugavaks nii kontorikeskkonnas kui ka tööstushoonetes – sülearvutid ja muud nutiseadmed pääsevad võrku koosolekuruumis ja kohvinurga diivanil, tootmis- või laohoones. 
Loomulikult on ka kohti kuhu ei ole otsetarbekas Wifi seadmeid paigaldada, vaid minna edasi juba mobiilse internetiga (4G). See eeldab aga 4G toetavat riistvara. 
Traadita levi ei pruugi ulatuda ühest tugijaamast igasse kontori nurgatagusesse. Tugijaamu e. Wifi Access Point saab ühendada võrku mitmeid, et leviala laiendada. Stabiilselt töötava ja nurga taha leviva wifi-võrgu ülesehitamine vajab täpset planeerimist, teadmisi ning kogemusi.
Omame pikaajalist kogemust ja kompetentsi wifi-võrkude paigalduses ja planeerimises ka kõige keerulisematesse tingimustesse.

Kuidas ehitada ärikeskkonda turvaline ja stabiilne traadita võrguühendus?

Juhtmevaba tehnoloogia riskid on pidevalt suurenenud teenuse populaarsuse kasvamisega. Kui WIFI seadmeid ja tarkvara õigesti hallata, siis saab ka traadita võrgu piisavalt turvaliseks, et ohtu ärikasutajale sellest ei teki.

IThooldus Eesti OÜ paigaldab lao- ja kontorihoonetele äriseerija WIFI-seadmeid nimekatelt tootjatelt CISCO, RUCKUS, ZYXEL, ENGENIUS.

Loe lähemalt

Ära lase ennast segadusse viia!

IThooldus.ee emailiga petukiri

Kell oli sel nädala ühel viimasel päeval veidi pärast lõunat, kui raamatupidaja sai ülemuselt üsna lakoonilise kirja:

Subject: Rahvusvaheline Makse
Heidi,

Meil on vaja saata rahvusvaheline makse Inglismaa täna . Millist teavet , mida vajate , et saan seda teha nüüd

Tänan  Toomas

Identiteedivargus ning selle tulemusena toimepandud pettused on pidevalt kasvav probleem. See ei puuduta mitte üksnes eraisikuid, vaid petturid kasutavad lihtsaid skeeme ka ettevõtetelt raha välja petmiseks.

Kuidas end petturite eest kaitsta?

Skeemi sisu on lihtne:

Loe lähemalt

Office 365 ja Office 2016 – mille poolest need erinevad?

IThooldus.ee Office365vOffice2013 võrdlusKes kasutab Microsofti kontoritarkvarapaketti Office ning soovib uuemale väljalaskele üle minna, seisab esmapilgul üsna keeruka valiku ees.
Ootuspäraste Office 2016 variantide kõrval on pakkumisel nimelt lisaks Office 365.

Mis neil vahet ja millist eelistada?

Lühike vastus: Office 2013 või 2016 kuulub soetajale, MS Office 365 nõuab kuu- ja aastatasu.
Taoline võimalus kuulutab uut ajastut, milleks tehnoloogiafirmad hoolega valmistuvad. Digiajastul, mil meelelahutus ja ka tarkvara on digitaalsed ja allalaetavad, kuulub kaup alati omanikule. Ostja saab kasutusõiguse.

Office 2010, 2013 ja 2016 toetub seevastu ärimudelile, mis on arvutikasutajale ammusest tuttav. Hangi tarkvara, paigalda arvutis kettale ja see kuulub sulle. Maksad vaid ühe korra.

MS Office uued versioonid ilmuvad tavalisel iga 3 aasta tagant (2010, 2013, 2016 jne.), siis sisuliselt kasutatakse täna veel 2010 versiooni, millega saab suurepäraselt hakkama ka 5 või isegi 7  aasta pärast. Tavatööks piisav töötab endiselt (Word, Excel, Oulook, PowerPoint).

Sisuliselt võime öelda, et 2013 või 2016 versiooni ostul kulututud rahaline summa 200€ ja keskmise tööarvuti 5 aastase eluea jooksul tasub ennast ära. Sel juhul tuleb Office hinnaks 40€ aastas. Ostes Office 365 aastamaksuga 80€ kulutame 5 aasta jooksul kesmiselt 400€ aastas.

Loe lähemalt

Live! videopildi kuvamine kodulehel

livevideo5Veebivideoülekannete valdkond areneb kiiresti ning pakub tänasel päeval laialdaselt erinevaid videolahendusi. Veebivideoülekanne kõige lihtsamas ja tavalisemas mõttes tähendab videopildi edastamist nii, et huvilised saavad veebileheküljel jälgida reaalajas mõnda sündmust maailma teisest otsas. 
Voogedastuse korral ei pea meediafaili täielikult oma kõvakettale salvestama enne kui seda saab kasutama hakata kuna andmevood kantakse kliendile üle järk-järgult serverist ning selline lahendus võimaldab kliendil hakata meediafaili kasutama põhimõtteliselt kohe kui andmeid on mõne sekundi jagu puhverdatud. Võib tekkida küsimus, et miks peaks üldse 1280x720 px voogedastuse kõrval olema võimalus vaadata 640x360 px voogedastust. Põhjus seisneb andmete mahus ja vaatajate ühenduskiiruses.

Loe lähemalt

Tööstuses koroonatõbise tuvastamine termokaameraga

ITHOOLDUS Koroona termokaamera kalibraatoriga

Seoses koroonaga on saabunud turule palju erinevaid inimeste kehatemperatuuri mõõtmis videokaameraid. Oleme võtnud enda tootevalikusse just sellised termokaamerad.

Inimeste kehatemperatuuri mõõtmise tehnoloogia aitab vältida viirushaiguste levikut, võimaldades kiirelt tuvastada normist kõrgema temperatuuri (PERH, Tallinna lennujaam, Kaubamaja, EV ministeerium, Tallinna Sadam). Tuvastab liikumise pealt!Kontaktivaba mõõtmine on kiire ja täpne. Kaamerad tuvastavad automaatselt inimeste kehatemperatuuri ja kuvavad seda infot reaalajas või saadavad emailiga teate juhile. Temperatuuri mõõtetäpsus on ± 0.3 °C ja võimalik viia kalibraatoriga isegi ± 0.3 °C.

Termokaamera on mõeldud kasutamiseks kõigis kohtades, kus korraga peab viibima suurem hulk inimesi, sellega suudame ennetada haige inimese sattumist tootmisesse, olgu tegu koroona või muu hilisema nakkushaigusega.
Eeskätt on kaamera mõeldud ettevõtetele, kellel on vaja reaalajas töötajate seisundit kontrollida, et potentsiaalselt koroonaviirusesse nakatunud võimalikult kiirelt isoleerida ja sedasi viiruse levikut takistada.

Soovitame paigaldada termokaamera sissekäigu juurde kontorisse. 

Loe lähemalt

Videomonitooring tootmises

IThooldus Milestone videovalve ja jälgiminevideovalve ei ole ainult valvamiseks!

Kuna videovalvega seostub tavaliselt kohe turvafirma valveteenus ja pikanäpumeeste püüdmine, siis tegelikult nii see ei ole. On peamiselt kaks suunda: valvamine, kuhu kuuluvad kauplused, teenindusettevõtted, kohvikud jt. ning monitoorimine, mille alla kuuluvad tootmisega tegelevad ettevõtted.  Samasugust videovalvelahendust kasutatakse muide ka tootmisettevõtetes pikkade tootmsliinide protsesside  monitoorimisel. 

Enamus ettevõtteid, mis tegelevad tootmisega vajavad seda tootmise tööprotsesside jälgimiseks või järelevaatamiseks tekkinud probleemide puhul, leidmaks tootmisliini seisakute põhjuseid ja muid kitsaskohti, vältimaks ja ennetamaks tekkida võivaid õnnetusjuhtumeid ning lahendada tarneprotsessidel tekkinud tõrkeid. Lisaks võib videomaterjal aidata kaitsta oma töötajaid, kui tekib vajadus oma süütust tõestada või mõnikord esinevaid konflikte lahendada.

Oleme tootmisettevõtete videolahendustega tegelenud alatest aastast 2009. Omades pikaaegseid kogemusi kaamerate ja salvestusserverite valikul ning paigaldamisel saame pakkuda just õige lahenduse tootmisesse või teenindusvaldkonda. 

Loe lähemalt

Pilvetöökoht Office 365

Office 365 Business pilveteenus on lihtsaim moodus ettevõttele ühe fikseeritud kuutasu eest võtta kasutusele hulgaliselt erinevaid Microsofti platvormil põhinevaid tooteid või uuendada iganenud it-süsteem uuele tasemele.

Office 365 võimaldab kasutada Office’i rakendusi kõikjal ja mis tahes seadmes. Pääsete võrgu kaudu juurde oma e-postile, kalendrile, koosolekutele ja muudele teenustele. Saate Outlooki, Wordi, PowerPointi, Exceli ja OneNote’i faile võrgus luua, redigeerida ning jagada ja olla kursis kõigi kasutajate tehtud muudatustega isegi siis, kui neid tehakse samal ajal.IThooldus office 365 pilvekontor

Office365 Business Essentials - 6,00€ /kuu
Office365 Business Premium- 13,50€ /kuu

Kontoritarkvara saad kasutada mugavalt Android, Windows ja iOS operatsioonisüsteemiga seadmetes. Nii saad töö tehtud nii nutitelefonis, tahvelarvutis kui ka süle- ja lauaarvutis. Seejuures on võimalik Office’i tarkvara kasutada interneti ühendusega ja ka ühenduseta režiimides.

Loe lähemalt

Milline on ergonoomiline arvutitöökoht?

IThooldus.ee ergonoomiline kontorArvutiga töötamine on tänapäeval tööelu tavapärane osa ning igas ettevõttes leidub arvutiga töötajaid.

Ennetamaks erinevaid luu- ja lihaskonna vaevusi, on arvutiga töötamisel tähtis jälgida, et töökoht oleks kujundatud ergonoomiliselt ja ohutult.

ITHOOLDUS EESTI OÜ töötajad on läbinud erinevaid ergonoomika koolitusi ning oleme seadistanud sadu ergonoomilisi töökohti suuremates ja väiksemates kontorites.

Töötaja töötamiskoha moodustavad ekraaniga arvuti ja selle juurde kuuluv riist- ja tarkvara, dokumendihoidja, töötool ja -laud, muud abivahendid ning neid ümbritsev töökeskkond.

Töötaja töökoha riskide hindamisel tuleb arvestada töötaja nägemist ohustavaid tegureid, võimalikku füüsilist või vaimset ülekoormust, töökeskkonna ohutegureid (näiteks müra, valgustus, sisekliima), elektriohutus ning töötamiskoha kujunduse ergonoomilisust ja sobivust töötajale.

Mööbli valikul ja ruumi kujundamisel pole tähtis ainuüksi selle väljanägemine, vaid ka selle mugavus ja funktsionaalsus. Uue bürooruumi sisustamisel tuleks lähtuda eelkõige sealsete töötajate vajadustest. Seda eriti väikeses kollektiivis. Allpool toodud nõuandeid võiksite kasutada nii uue mööbli ostul, kui ka oma praeguse töökoha ergonoomilisemaks muutmisel.

Loe lähemalt

Mis on Office 365 Business?

IThooldus.ee Office 365 businessOffice 365 on äriklientidele suunatud pilveteenuse pakett, mis võimaldab kolida legaalselt ettevõtte IT süsteemi kas osaliselt või täielikult nn. pilveteenusele.
Pilveteenus ei paku veel päris täisfunktsionaalsust võrreldes lokaalselt kättesaadavate dokumentidega jt. ja seetõttu ongi esialgu võimalus minna ettevõttes osaliselt üle pilveteenusele ning võtta mõlemast, nii lokaalselt kui pilveteenuselt, nende tugevad omadused.

Lokaalne Süsteem on kiire st. failid avanevad kiiresti, pilveteenus seevastu aga lihtsalt kättesaadav kõikidest seadmetest (Android, IOs, Windows jms.) ja failide avamine ei käi nii kiirelt.

Pilveteenuse plussid on teenuse garanteeritud (99,9%) toimimine ja kättesaadavus, viimaste tooteversioonide uuenduste tagamine uute funktsioonide lisandumine Microsofti poolt, suur postkast (kuni 50GB kasutaja kohta), arhiveerimisvõimalused, head otsinguvõimalused e-kirjadest üle pilve- ja lokaalse teenuse, e-postiliikluse kaitse Forefront rämpspostifiltri ja viirusetõrjega.

IThooldus Eesti on 2016 aasta jooksul Office 365 pilveteenusele viinud üle 5 asutuse ning siiamaani on kõik kliendid uue Office’iga rahule jäänud, saades uusima MS Office versiooni, isikliku telefoni või tahvelarvutiga sünkroniseeritava kalendri ja juurdepääsu dokumentidele igast seadmest. Tehniliselt sõltub üleminek Office 365-le seni kasutusel olnud rakendustest ja ettevõtte vajadustest. Peamine kiire pilve kolimise takistus on MS Office tasuvus arvestatuna 5 aasta peale!

Office 365 Business pilveteenuse hind kasutaja kohta on keskmiselt 12,5€, seega 10 kasutaja korral on kuumakse ettevõttele 150€/kuus ning aastas teeb see 1500€/aasta (sisaldab: Exchange e-posti teenust, 1TB andmete salvestusruumi, Office 2016 Word, Excel, Outlook, Powerpoint jm. lokaalset ja veebipõhist, Skype for Business, juurdepääsu dokumentidele igast seadmest).

Loe lähemalt

Veel artikleid...

ITHOOLDUS EESTI OÜ

Reg.nr. 10250525
KMKR Nr: EE100225950
Tehnika 3,
51006 Tartu, Eesti

Swedbank
IBAN: EE632200221017995424

Avatud / Suletud

Esmaspäev - Neljapäev
9.00 - 16.00
Laupäev - Suletud
Pühapäev - Suletud

Kontaktid

Seadmete ja teenuste müük

+372 601 6464
+372 50 20 212

Arvutihooldus ja teenindus

+372 641 4883
+372 51 00 345

E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.