MAC-arvuti kasutamise näpunäiteid...
Programmi lõpetamine. Kui windowsil kasutasite Ctr-Alt-Del ja sealt valisite programmi, mille soovisite lõpetada, siis Mac'il tuleks vajutada Option-Command-Esc; seejärel valida programm ning Force Quit.
Programmide käivitamine. Kui windowsil olete harjunud kasutama Start Menu, siis Mac'il saate käivitada programme otse Dock'ilt või Application'ite kaustast.
Akna sulgemine. Mac'il sulgete akna vasakust ülanurgast. (NB! kui hall täpp on punase ringi sees, siis st, et Akent ei salvestata).
Kopeerimine. Ctrl-C asemel kasuta Mac'il Command-C'd. CD/DVD arvutist eemaldamine. Finderis võite vajutada kettast paremal olevat väljumist iseloomustavat sümbolit. Võite ka kettaikooni lohistada prügikasti suunas, prügikast peaks muutuma samuti selleks sümboliks. Kolmas võimalus on vajutada klaviatuuril väljumist iseloomustavat sümbolit, peaks olema paremas ülareal. Navigeerumine toimub üldjuhul ikkagi Finderi abil. Dokumendid asuvad Documents kaustas.
Programmide paigaldamine. Mõned programmid sisaldavad paigaldajat (tavaliselt .pkg või .mpkg lõpuga); kasuta topeltklikk, et neid paigaldada. Mõned võib lihtsalt Applications'ite kausta lohistada.
Akna suurendamiseks kasuta vasakul ülanurgas olevat rohelist nuppu.
Akna vähendamiseks kasuta kollast-oranž'i nuppu.
Menüü riba on programmidel ekraani ülaosas.
Süsteemi toimetamist saad jälgida Activity Monitorist.
Paste e kleebi klaviatuuri lühend on Command-V. Programmide Dock'is hoidmiseks vajuta paremklikk programmi peal ja vali 'Keep in Dock.' Ekraani heledust reguleerivad F14 (vähendab) ja F15 (suurendab).
Select all on siis Command-A.
Näita Desktopi on F11. Süsteemi kohta info leiad Ülemisest menüüst, õuna ikooni all olevast 'About this Mac' alt. Undo on Command-Z.
Ekraanipildi saab teha, kui vajutada Command-Shift-3 (saad faili). Ctrl-Command-Shift-3, saad Clipboardi terve ekraani. Command-Shift'ga jäädvustad valitud ekraani osa (Space'iga saad automaatselt valida kursori all oleva akna).
Ctrl-Command-Shift-4'ga kopeerid valitud ala Clipboardi.
Interneti saab Safari või Firefoxi abil.
Outlooki kalendri osa asendab nt iCal. Kui see pole piisav, siis on olemas Microsoft Entourage või Lotus Notes. Olemas on ka Adobe InDesign'i ja QuarkXPress Mac'i versioonid.
Meile saab vaadata nt Mail'iga, Thunderbirdiga või Microsoft Entourage'iga.
Fotosid saab kodusel tasemel töödelsa iPhoto või Adobe Photoshop Elementsiga.
Instant messaging tarvaradeks võib kasutada iChat'i, Microsoft Messengeri, ICQ'd või Yahoo messengeri.
Skype on olemas Mac'ile.
Filmide töötlemiseks kodusel tasemel on iMovie või nt Final Cut Express.
Muusikamängijaks on iTunes. Muusika lindistamiseks GarageBand või Logic Studio.
PDF'e saab vaadata Preview'ga. PDF'e saab muuta Preview, Adobe Acrobat'i või Built-in-print-to-PDF facility'ga.
Tekstitöötluseks sobib Pages (Apple iWork), Word (Microsoft Office). Vabavaraline on nt OpenOffice.org