• Esileht
  • Blogi
  • Kuidas seadistada Thunderbird e-posti lugemiseks oma arvutisse

Blogi

Kuidas seadistada Thunderbird e-posti lugemiseks oma arvutisse

Thundebird  on vabavaraline tarkvara ja kõigile TASUTA kasutamiseks.

Peale installeerimist avage programm. ( või kui jätate installatsiooni käigus linnukese "Lunch Mozilla Thunderbird now" siis avaneb see peale "Finish" nuppu vajutamist automaatselt)

Esimeses aknas küsib programm kas imporidn mõned seadisutsed, kontod või aadressiraamatu ( kui teil ei ole eelnevalt ühtegi e-kirja klienti installeeritud siis valikuid ei ole. Kui arvuti tuvastab mõne olemasoleva programmi siis annab ta valiku, milliste programmi seadistust importida.

Vajuta "Next"

Järgmises aknas küsib, millena te programmi kasutada tahate ( lisaks emailile on võimalik kasutada seda ka erinevate blogide, uudistegruppide ja uudiste lugemiseks)
E-kirjade lugemiseks valige  "Email account"

Vajuta "Next"

Nüüd saate sisestada oma nimi ja e-posti aadress ( nimi kajastub hiljem ka Teie e-posti saatja nimena - kui panete ainult eesnime, siis hiljem on e-posti saatjaks ainult Teie eesnimi)

Vajuta "Next"

Siin tuleb valik, kas kasutada POP3 või IMAP - siinkohal ei hakka pikkalt lahti seletama kahe mooduse erinevust.

  • POP3 -ega tõmmatakse kirjad teie arvutisse ja serveriruumi vabaneb uutele sissetulevatele kirjadele.
  • IMAP -iga loed kirju ja nendega toimetamine toimub serveris. Kui kasutada mitut erinevat arvutit ning õigesti seadistada, siis on kõikides arvutites täpselt ühesugune "pilt" ees.

Soovitame kasutada POP3 valikut. ( Kuid ka siin tuleb väike aga, oleneb kasutajast, võib piiranguks tekkida meilikonto mahupiirang).
"Incoming Server" või "Sissetulev e-mailik server" - kirjutaga mail.ithooldus.ee
"Outgoing Server" või "Väljaminev emaili server" - võite kirjutada oma ISP ( Internet Service Provaider) ehk interneti teenuse pakkuja SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) meili edastus protokolli
Elionili näiteks: mail.neti.ee
Meie serveri puhul saate kasutada samat serverit, mille kaudu e-kirjad kohale toimetatakse: mail.ithooldus.ee, kuid sel juhul tuleb port muuta 35-ks. Algselt on pordi number 25.

Vajuta "Next"

"Incoming User Name:" lahtrisse tuleb sisestada kasutaja nimi, üldjuhul on see kujul See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ( näiteks: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Vajuta "Next"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Account name:" lahtri võite jätta muutmata, või kirjutada märksõnad millejärgi selle konta ära tunnete. ( seda on tarvis siis kui kasutate programmi rohkem kui ühe e-posti aadressi lugemiseks).

Vajuta "Next"

Viimases aknas küsitakse veel korra kõike Teie poolt sisestatud info kohta. Palun kontrollige, et kõik oleks õige! Kui "jah" siis vajutage: "Finish"

Peale esmast seadistust peaks programm koheselt kontrollima e-kirju, mille käigus tuleb ette uus aken, kus palutakse sisestada postkasti salasõna.


Sinna sisestages Teile antud postkasti salasõna(salasõna sisetamisel tulevad tärnikesed, mitte Teie poolt sisestatud tähed).
Seal on veel üks valiku lahter "Use Password Manager to remember this password" . Kui sinna linnukese panete, siis programm enam teilt salasõna ei küsi, isegi peale programmi sulgemist ja uuesti avamist. Kui ainult Teie olete arvuti kasutaja, siis oleks seda mõistlik kasutada. Kuid samas ei tohiks ära unustada muid arvuti turvanõudeid. Vastavalt sellele kuidas otsustasite, kas panna kastikesse linnuke või mitte, peale mida tuleb lihtsalt vajutada "OK"

"OK"

Valmis, konto on loodud!

Peale esimest kontrolli ongi teie loodud konto all "Inbox" -is esimene kiri. Kui nii, siis olete teinud kõik õigesti.

* kui Sul on juba programm installeeritud ja tahad lisada uut kontot või muuta olemasolevat siis:

ava programmis ülevalt menüüribalt "Tools" -> Account Settings...

 

ja sealt "Add account.."

 

ITHOOLDUS EESTI OÜ

Reg.nr. 10250525
KMKR Nr: EE100225950
Tehnika 3,
51006 Tartu, Eesti

Swedbank
IBAN: EE632200221017995424

Avatud / Suletud

Esmaspäev - Neljapäev
9.00 - 16.00
Laupäev - Suletud
Pühapäev - Suletud

Kontaktid

Seadmete ja teenuste müük

+372 601 6464
+372 50 20 212

Arvutihooldus ja teenindus

+372 641 4883
+372 51 00 345

E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.