Blogi

Kuidas on kaitstud Teie andmed?

IThooldus andmete varundamineKui varem ongi ingliskeelse mõiste backup vastena eesti keeles kasutatud peamiselt sõna varukoopia, siis tänases keskkonnas kirjeldab sellist koopiat täpsemalt mõiste turvakoopia. Turvakoopia on koopia andemtest(dokumendid, pildid, videod, andmebaasid jms), mis on vajalik andmete kiireks taastamiseks õnnetuse või pahatahtliku tegevuse korral. Isegi kui teie arvutil on parim võimalik viirustõrje, tulemüür ja muud turvalahendused, võib ikkagi juhtuda, et arvutis olevad andmed lähevad kaotsi või saavad kahjustatud – kas siis ütleb kõvaketas üles või tassib varas arvuti enda lihtsalt minema.

Kui ettevõte soovib turvakoopia kontori piirest välja viia, on mõistlik osta turvakoopia teenus sisse taolise teenuse osutamisele keskendunud ettevõttelt. Turvakoopia teenuse puhul tõstetakse andmed krüpteeritult üle interneti teenusepakkuja serverisse. Kuna regulaarset koopiat tehakse vaid muudatustest, koormab turvakoopia ühendust vaid öisel ajal.
Turvakoopiateenuse pakkujad kasutavad spetsiaalset tarkvaralist lahendust, mis koostab kopeeritud andmetest tervikkoopiate andmebaasi selliselt, et süsteemi jaoks on iga taoline koopia täiskoopia. Lisaks on süsteemid seadistatud läbi viima automaatset andmete ja täiskoopia terviklikkuse kontrolli. Füüsiline ligipääs turvakoopiasüsteemidele on piiratud ja arvutisüsteemi kaudu saab igast süsteemist ligi vaid sama süsteemi andmetele.

Säästa aega ja raha, varundades arukalt

Kui ei kasutata spetsiaalset varundamise tarkvara, siis peaks arvutikasutaja jagama andmete varundamisel andmed kategooriatesse. Esimesse kuuluksid mitte kunagi muutuvad failid, näiteks pildiarhiivid, aastaaruanded, mida muudetakse korra aastas. Teine kategooria oleks regulaarselt muutuvad dokumendid, näiteks nädala- või kuuaruanded. Kolmandasse kuuluksid iga päev muutuvad failid.
Dokumendid, mis ei muutu kunagi või muutuvad väga harva, ei ole mõtet iga kuu, nädal või päev varundada. Harva muutuvate failide regulaarsest varundamisest loobudes kulub kogu protsessile vähem aega ja raha. Mida tihedamini dokumendid muutuvad, seda tihedamini tuleks neid ka varundada.

Varukoopia salvestamise asukoht sõltub teie saadaolevast riistvarast ja varukoopiasse salvestatavast teabest. Kõige paindlikumaks võimaluseks on varukoopia salvestamine välisele kõvakettale.

ITHOOLDUS EESTI OÜ

Reg.nr. 10250525
KMKR Nr: EE100225950
Tehnika 3,
51006 Tartu, Eesti

Swedbank
IBAN: EE632200221017995424

Avatud / Suletud

Esmaspäev - Neljapäev
9.00 - 16.00
Laupäev - Suletud
Pühapäev - Suletud

Kontaktid

Seadmete ja teenuste müük

+372 601 6464
+372 50 20 212

Arvutihooldus ja teenindus

+372 641 4883
+372 51 00 345

E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.