• Esileht
 • Blogi
 • SEO ehk otsingumootorite optimeerimine on kodulehe positsiooni parandamine otsingumootorites

Blogi

SEO ehk otsingumootorite optimeerimine on kodulehe positsiooni parandamine otsingumootorites

Kas Teie koduleht asub otsingumootorites konkurentidega võrreldes täiesti ebaõiglaselt madalal kohal? Kas olete alustamas rahvusvahelisele- või Eesti turule suunatud e-äriga? Kas plaanite oma toodete müüki laiendada mõnele välisturule?

Ehitame kodulehe ja anname nõu kuidas on võimalik konkurente otsingumootorites seljatada. Seega tuleb teha kõik võimalik, et koduleht jõuaks otsingutulemustes võimalikult kõrgele loomulikul teel ehk kasutades SEO -d.

Otsingusüsteeme on mitmeid, maailma üheks populaarsemaks on Google. Eesti kõige tuntumateksotsingusüsteemideks on Google ja NETI.ee. Teisteks märkimisväärseteks otsinguteks on Yandex, Microsoft’i Bing ja Yahoo.

NETI on tasuta otsingumootor ja temaatiline infokataloog, mis koondab üle 17 miljoni lingi Eesti erinevates serverites asuvatele kodulehekülgedele. Kogu maailmas kasutab päevas Google otsingumootorit 186 miljonit inimest, mis teeb kõige otsituimaks otsingumootoriks. Ainuüksi Eestis kasutab Google otsingumootorit 678 tuhat, tänu millele ta ületab konkurente kolmekordselt.

Külastajad, kes sisestavad otsingumootorisse teie teenuseid või tooteid kirjeldava fraasi on juba huvitatud nendest toodetest. Seega on väga oluline, et nad jõuaksid teie veebilehele. Kõrge koht otsingutulemustes aitab aktiivse huviga klientidel jõuda just Teie kodulehele ning suurendab uute müügitehingute sõlmimise tõenäosust.

Kui teie veebileht on otsingumootorites leitav esimeste seas, siis olete kindlasti usaldusväärsem teenuse/toote pakkuja, kui teised samas valdkonnas tegutsevad ettevõtted, kes ei ole otsingumootorites märgatavad.

Otsimootoritele optimeerimise ehk SEO algtõed on üsna lihtsad ning peamisi aspekte see artikkel endas käsitlebki. Vaatame, kuidas kontrollida oma veebilehel järgmiseid aspekte:
 1. Ilusad URL-id
 2. Title tagid
 3. Meta kirjeldused
 4. H1 pealkiri
 5. Piltide Alt tagid
 6. Piltide ja failide nimed
 7. Neti.ee kataloogis esinemine
 8. Duplikaatsisu olemasolu lehel
 9. Väljastpoolt tulevad viited
Et näha, kas ja millised lehed Sinu saidilt Google.ee otsingus näha on, siis IThooldus.ee puhul tuleb kasutada site:ithooldus.ee otsingut. Oma veebilehe jaoks tuleb ithooldus.ee asendada vastavalt Sinu veebilehe domeenimele. 

ITHOOLDUS EESTI OÜ

Reg.nr. 10250525
KMKR Nr: EE100225950
Tehnika 3,
51006 Tartu, Eesti

Swedbank
IBAN: EE632200221017995424

Avatud / Suletud

Esmaspäev - Neljapäev
9.00 - 16.00
Laupäev - Suletud
Pühapäev - Suletud

Kontaktid

Seadmete ja teenuste müük

+372 601 6464
+372 50 20 212

Arvutihooldus ja teenindus

+372 641 4883
+372 51 00 345

E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.