• Esileht
  • Blogi
  • Kuidas muuta nutitelefoni kasutamine turvalisemaks?

Blogi

Kuidas muuta nutitelefoni kasutamine turvalisemaks?

IThooldus.ee nutitelefoni turvalisus1Tänapäevane mobiiliseade on sisuliselt miniatuurne arvuti, milles me saame hoida oma e-kirju, dokumente, kontaktandmeid, pilte ja videosid.

Samuti võimaldab mobiiliseade juurdepääsu interneti võrgulehtedele, sotsiaalvõrgustikele ja ka rakenduste poodidele ning filmi-ning muusikakanalitele. Mobiiliseadme turvaline kasutamine ja selles oleva info kaitsmine on sama oluline kui oma rahakoti hoidmine. Järgnevalt anname soovitused nutitelefoni/tahvelarvuti turvalisemaks kasutamiseks.

- Kasutage koodiga ekraanilukku. Mobiiliseadme ekraanilukuga kaitsmineIThooldus.ee Napulugeja võib tunduda ebamugav, kuid ainult nii saate olla kindlad, et võõral puudub võimalus juurdepääsuks seadmes olevatele andmetele ning nende kuritarvitamisele.

- Kasutage sõrmejäljega ekraanilukku. Mobiiliseadme ekraanilukuga kaitsmine isikliku sõrjmejäljega on tänapäeval veelgi mugavam meetod telefoni ekraani avamiseks. Seda funktsiooni aga ei toeta kõik telefonid.

- Loobuge mittevajalikust. Juhul, kui kasutamiseks puudub hetkel praktiline vajadus, lülitage oma mobiiliseadmes välja sinihammas (bluetooth), wifi. GPS ei soovita välja lülitada, kui on aktiveeritud teenus " Leia minu telefon".

- Hoiduge tundmatutest rakenduste poodidest. Uuringute kohaselt levib 2/3 viirustest alternatiivsetest rakenduspoodidest, mis on reeglina vaikimisi Teie mobiiliseadmes keelatud. Kuigi ka telefonitootja ametlikes poodides (Google Play, Apple App Store) võib olla probleemset tarkvara, on sealt selle eemaldamine lihtsam ja koordineeritum ning riskid seetõttu väiksemad.

- Kontrollige rakenduste paigaldamisel üle nende soovitavad ligipääsud. Kas rakendus soovib saada õigust lugeda Teie kontakte, saata sõnumeid või küsida asukohta? Juhul, kui Teie arvates pole rakendusel selliseid kasutajaandmeid vaja, siis loobuge rakenduse paigaldamisest.

- Kasutage uuendusi põhirakendustel. Kui rakendusest ilmub uus versioon, laadige alati uuendus (Update). Nii saate eemaldada võimalikke rakenduse algses versioonis parandamata olnud vigu.

- Kasutage nn. kaughaldust. Juhul kui mobiiliseadme tootja pakub veebipõhist kaughaldust, kasutage seda võimalust kindlasti. See võimaldab kaotatud või varastatud mobiiliseadme eemalt lukustada, sellest andmed kustutada või telefoni asukohta määrata.

ITHOOLDUS EESTI OÜ

Reg.nr. 10250525
KMKR Nr: EE100225950
Tehnika 3,
51006 Tartu, Eesti

Swedbank
IBAN: EE632200221017995424

Avatud / Suletud

Esmaspäev - Neljapäev
9.00 - 16.00
Laupäev - Suletud
Pühapäev - Suletud

Kontaktid

Seadmete ja teenuste müük

+372 601 6464
+372 50 20 212

Arvutihooldus ja teenindus

+372 641 4883
+372 51 00 345

E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.