Live! videopildi kuvamine kodulehel

Autor: IThooldus Eesti. Postitatud kategooriasse Uudised

livevideo5Veebivideoülekannete valdkond areneb kiiresti ning pakub tänasel päeval laialdaselt erinevaid videolahendusi. Veebivideoülekanne kõige lihtsamas ja tavalisemas mõttes tähendab videopildi edastamist nii, et huvilised saavad veebileheküljel jälgida reaalajas mõnda sündmust maailma teisest otsas. 
Voogedastuse korral ei pea meediafaili täielikult oma kõvakettale salvestama enne kui seda saab kasutama hakata kuna andmevood kantakse kliendile üle järk-järgult serverist ning selline lahendus võimaldab kliendil hakata meediafaili kasutama põhimõtteliselt kohe kui andmeid on mõne sekundi jagu puhverdatud. Võib tekkida küsimus, et miks peaks üldse 1280x720 px voogedastuse kõrval olema võimalus vaadata 640x360 px voogedastust. Põhjus seisneb andmete mahus ja vaatajate ühenduskiiruses.

Kommertseesmärkidel tegutsejad soovivad enamasti hoida kulud võimalikult madalal ja sel juhul saame ulatada abikäe.
Vaba juurdepääs otseülekandele veebi vahendusel on üks elementaarsemaid nõudeid, sest näiteks sisse logimise nõudmine eeldab kasutajalt lisapingutust ning kui see otseülekanne pole kasutaja jaoks oluline, siis on suurem tõenäosus, et kaotatakse üks potentsiaalne vaataja.

Prindi